Co warto zobaczyć w Rzymie?

Rzym to jedno z najbardziej fascynujących miast na świecie, pełne historii, kultury i piękna. W tym krótkim przewodniku postaram się przedstawić najważniejsze atrakcje, które warto zobaczyć podczas pobytu w Rzymie.

  1. Koloseum – ikona Rzymu i jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych na świecie. Koloseum jest zabytkiem z czasów starożytnych, gdzie miały miejsce walki gladiatorów i inne krwawe widowiska. Obecnie można wejść do środka i zwiedzić tę niesamowitą budowlę.
  2. Forum Romanum – to serce starożytnego Rzymu, miejsce gdzie znajdowały się rzymskie pałace, świątynie, teatry i inne budowle publiczne. To tutaj odbywały się najważniejsze wydarzenia w historii miasta.
  3. Watykan – znanym z Pałacu Apostolskiego, Muzeów Watykańskich i Bazyliki św. Piotra. To miejsce, w którym znajduje się jedna z najważniejszych kolekcji sztuki na świecie, w tym słynne freski Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej.
  4. Fontanna di Trevi – jedna z najpiękniejszych fontann na świecie, zbudowana w stylu barokowym w XVIII wieku. To miejsce, w którym tradycyjnie wrzuca się monetę, aby zapewnić sobie powrót do Rzymu.
  5. Panteon – zbudowany w I wieku n.e., to najlepiej zachowany rzymski budynek na świecie. Panteon to miejsce, w którym znajduje się grobowiec Rafaela, jednego z największych włoskich artystów renesansu.
  6. Campo de’ Fiori – to plac w centrum Rzymu, który jest bardzo popularny wśród turystów i mieszkańców miasta. To miejsce, w którym znajduje się słynny targ, na którym można kupić świeże owoce, warzywa, kwiaty i wiele innych produktów.
  7. Trastevere – to dzielnica Rzymu, która słynie z wąskich, brukowanych uliczek, pięknych kościołów i malowniczych kawiarni. To idealne miejsce na spacer, aby poczuć prawdziwy klimat Rzymu.
  8. Villa Borghese – to piękny park, który jest jednym z największych w Rzymie. To idealne miejsce na spacer, piknik lub wycieczkę rowerową, a wewnątrz parku znajdują się muzea, teatry i kawiarnie.
  9. Castel Sant’Angelo – zbudowany w II wieku n.e. na polecenie cesarza Hadriana, to zamczysko, które pełniło funkcję fortecy, pałacu i więzienia.