Żel do depilacji, pasta cukrowa – polecane metody depilacji

Jest wiele metod depilacji, a wybór najlepszej dla Ciebie może zależeć od wielu czynników. Ważny jest m.in. typ skóry, poziom bólu tolerowanego przez Ciebie, koszt, czas trwania efektu oraz preferencje osobiste. Poniżej omawiamy wybrane metody.

Owłosienie na różnych częściach ciała jest niechcianym elementem dla wielu kobiet. Depilacja stała się już rutynowym zabiegiem. Do wyboru jest kilka sposobów usuwania zbędnego owłosienia – oto kilka z nich.

Żel do depilacji

Jedną z popularnych metod pozbywania się owłosienia z ciała jest żel do depilacji, krem czy pianka. Na rynku jest wiele kosmetyków do wyboru. To metoda, która polega na nakładaniu preparatu na skórę, który usuwa włosy wraz z cebulkami.

Mimo że żel do depilacji nie usuwa cebulek, osłabia odrastające włoski. Stają się one cieńsze i delikatniejsze z każdym zabiegiem. Ten sposób jest stosunkowo łatwy do zastosowania i może być stosowany na różnych częściach ciała – jak m.in. nogi, ręce, pachy czy okolice bikini. Jednak depilacja żelem może być bardziej kosztowna niż wybrane inne metody, a także może być bolesna dla niektórych osób.

Pasta cukrowa

Pasta cukrowa to inna popularna metoda depilacji, która polega na stosowaniu specjalnej pasty cukrowej na skórze i usuwaniu jej wraz z włosami. Ta metoda może być bardziej delikatna dla skóry, ale wymaga nieco więcej czasu niż inne. Pasta cukrowa nie narusza płaszcza hydrolipidowego, skóra po zabiegu jest mniej podrażniona niż np. po deiplacji woskiem.

Jest też bardziej skuteczna niż zabieg z woskiem. Dużą zaletą tego produktu jest to, że jest on ekologiczny. Pasta nie twardnieje i sprawia, że włos jest bardziej elastyczny i można go łatwiej usunąć wraz z cebulką.

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem jest wygodną metodą usuwania zbędnego owłosienia. Zapewnia długotrwałe efekty i nie jest czasochłonna. Tym sposobem można usunąć włosy z niemal każdej części ciała.

Odrastające po zabiegu włosy są delikatniejsze i miękkie, nie są tak twarde jak po zabiegu golenia. Zwykle woskiem usuwa się włosy na nogach, plecach, ramionach, w okolicach bikini czy pod pachami i w okolicy górnej wargi. Depilacja woskiem nie powoduje skaleczeń, nie ma w nim ostrych substancji chemicznych.

Inne metody depilacji

Inne popularne metody depilacji to m.in. depilacja laserowa i depilatorem. Wybór najlepszej metody depilacji dla Ciebie zależy od Twoich preferencji i indywidualnych potrzeb. Przed zastosowaniem jakiejkolwiek, upewnij się, że jest ona odpowiednia dla Twojego typu skóry i skonsultuj się z dermatologiem.